Een Zalig Kerstmis

Een Zalig Kerstmis

Een Zalig Kerstmis

Een Zalig Kerstmis

Elk jaar klinkt deze wens, een Zalig Kerstmis, vele malen. We wensen elkaar een Zalig Kerstfeest toe. Dat het dagen van feest mogen zijn, gezegend en vol van het goede dat er voor mens en wereld mag zijn. Daarom klinkt het ook nu en wens ik het u ook toe: een Zalig Kerstfeest.

Elk jaar zijn er personen die de dagen rond Kerstmis toch als minder zalig beleven. Door problemen, ziekte of het ontbreken van dierbare medemensen wordt het feest minder leuk. We weten dat deze situaties zich voordoen en proberen hen rond de feestdagen een hart onder de riem te steken.

Dit jaar, 2020, is het voor iedereen anders, voor iedereen minder zalig. Door de corona-pandemie ligt eigenlijk alles stil en wordt het kerstfeest maar minimaal gevierd en dan meest nog in sterk aangepaste vorm. Nu ervaart bijna iedereen dat Kerstmis ook minder zalig kan zijn dan we elkaar toewensen.

In de wens, een Zalig Kerstfeest, is ook verwoord dat de diepste betekenis van Kerstmis, de geboorte van Jezus Christus, voor ons daadwerkelijk betekenis mag krijgen. Hij brengt een boodschap van vrede in de wereld; vrede die in ons hart mag nestelen en ons tot mensen van vrede mag maken. Hij brengt licht, zodat de duisternis om ons en in ons minder donker is. Hij brengt hoop, zodat we de toekomst vol vertrouwen tegemoet kunnen treden. In deze dagen van de corona-Kerst zijn dat wel gaven van God aan ons die er toe doen. Vooral nu het allemaal wat minder zalig aanvoelt.

Dat God door u, door jou, door mij, ontdekt en ervaren mag worden in bemoedigende woorden, luisterende oren, helpende handen, steunende schouders en gevoelens van verbondenheid. Ook dat is Christus’ geboorte, in ons.

Daarom wens ik u, mede namens pastoor Oortman, van harte een Zalig Kerstfeest toe.

Diaken Theo Reuling ofs

« april 2021 » loading...
M D W D V Z Z
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
di 13

Beek

13 april - 09:00
wo 14

‘s-Heerenberg

14 april - 19:00
do 15

Didam

15 april - 09:00
do 15

Zeddam

15 april - 19:00
vr 16

Wehl

16 april - 09:30
Mogelijk ook interessant:
Parochie H. Gabriël